VIDEOGRAPHER

Deli Aşk (2017)

deli askYönetmen: Murat Dündar, Murat Kaman
Senaryo: Emrah Kaman, Murat Kaman
Oyuncular: Emrah Kaman, Pelin Akil, Toygan Avanoğlu, Şafak Pekdemir, Cem Yılmaz, Zafer Algöz, Nilperi Şahinkaya, Can Yılmaz
Tür: Komedi

Bilmem hatırlar mısınız? Star TV’de Müjdat Gezen, Şebnem Sönmez, Zafer Algöz, Gonca Vuslateri, Çağlar Çorumlu gibi iyi oyuncularla bezenmiş İbret-i Ailem adlı, 8 bölüm direnebilen bir yaz komedi dizisi yayınlanmıştı. İnce esprileri ile bizi kahkahalara boğsa da pek uzun soluklu olamamıştı. Kaman Kardeşlerin senaryosunu yazdığı bu dizi, bu arkadaşların farklı mizah anlayışlarıyla, piyasadaki basit komedilerden sıyrılacaklarını ilk pırıltılarını vermişti. Murat Kaman senarist olarak kamera arkasında devam ederken, Emrah Kaman bitip tükenmek bilmeyen enerjisiyle kamera karşısında da kalemi kadar etkili olduğunu gösterdi. Kardeş Payı’ndaki Sivaslı Emrah karakteri ile dizinin en sevilenlerinden biri haline dönüştü. Dizilerdeki bu başarılarını sinemaya da taşıyan kardeşler, Kaçma Birader’den sonra Deli Aşk’la da ikinci kez beyazperde de arzı endam ediyorlar. Absürt komedileri iş haline getiren ikili bu kez Cem Yılmaz gibi büyük bir devi de arkalarına alarak ilk filmlerinden daha cesur bir promosyon çalışmasıyla daha iyi bir işe imza atmaya çalışıyorlar. Burak Aksak, Selçuk Aydemir mizahından hoşlanıyorsanız, onlara göre biraz daha sulandırılmış Kaman Kardeşlerinden işlerinden keyif alacaksınızdır. Deli Aşk’a mesajlar veren, düzgün bir hikaye örgüsü olan ve şaşırtmalı bir sonla bitmesi gibi beklentilerle gidiyorsanız, yolunuzu hemen değiştirin derim. Ama 1 saat 44 dakika boyunca kendinizi unutup, gülerek absürt bir hikayeye şahit olmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Absürt derken, bir sahnede durup dururken vazoya rövaşata atacak kadar yükselmelerin olduğu bir absürtlükten bahsediyorum. Baş rolde Emrah Kaman var, bazılarına Emrah Kaman’ın mimikleri ve aşırılığı yapmacık gelebilir, ama Kardeş Payı ve Kaçma Birader’den sevdiğimiz oyuncu bu filmde de enerjisiyle ve kendine has tarzıyla çok güldürüyor. Emrah Kaman sever olarak tek eleştirim buradaki Adana ağzı hiç olmasaydı da olurdu. Bu arada filmin iki gizli yıldızı var. Ne Cem Yılmaz, ne Zafer Algöz. Fuat(Toygan Avanoğlu) ve Melodi(Nilperi Şahinkaya) çifti muhteşem oynamışlar. Üzerlerine biçilen rollerin hakkını fazlasıyla vermişler. İkilinin izleyiciyi ters köşeye düşüren sahneleri çok güldürüyor. Her sahne bir karikatür çerçevesi gibi, Maraş Dondurmacısı Ekrem’de karikatürden fırlamış gibi. Şafak Pekdemir, Zeynep rolüyle filmde tek benimseyemediğim karakter. Sanırım bunda Şafak Hanım’ın ilk komedi deneyimi olmasının da payı var. Hakan Altun, Can Yılmaz, Cem Yılmaz ve Zafer Algöz filmin konuk oyuncuları. Filmden sinematografik açıdan fazla bir beklemeyin, Cem Yılmaz’ın repliğinde olduğu gibi “Hayat Boş Pompala Coş” gibi bir film diyebiliriz Deli Aşk’ı. Kafa dağıtmaya birebir dertsiz tasasız bir film.

Maraş Dondurmacısı Ekrem(Emrah Kaman), yıllardan beri deli gibi aşık olduğu Neşe’ye (Pelin Akil) evlenme teklif etmek için ilginç bir süpriz hazırlar. Hem evlilik teklifini kabul ettirme hem de Guiness rekorlar kitabına girme gayesini başarabilmek için kalp şeklinde dev bir Maraş Dondurması hazırlar. Hatta Hakan Altun’a dahi şarkı söyletir. Ama işler umduğu gibi gitmez Neşe, teklifi kabul etmez. Ve bir Amerikalı Yakışıklıyı, Ekrem’e tercih eder. Ama Ekrem, Neşe’yi geri kazanmak için her şeyi göze almıştır.

IMDB: 5,6
Kişisel Puan: 7,0

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2020 Birkan Konar

Theme by Anders Norén